MATERIAŁY DO PRODUKCJI SZYB ZESPOLONYCH

Dostarczamy wszystkie materiały, stosowane podczas produkcji szyb zespolonych. Oferta obejmuje profile dystansowe – aluminiowe, oraz Warme Edge, szprosy, sita molekularne, masy uszczelniające (pierwszy i drugi stopień uszczelnienia), oraz pełen zakres akcesoriów (łączniki, narożniki, przekładki, czyściwa, tulejki, korki itp.).

Adsorbenty wilgoci

Sito molekularne produkcji firmy NEDEX – dwa rodzaje – Nanomol oraz Zeolan K, dostępne w różnych granulacjach, pakowane w beczki lub kartonowe pudła, możliwa jest również dostawa w opakowaniach typu big-bag.

NANOMOL

Sito molekularne o charakterystyce 3A i wysokiej zdolności adsorpcji wody. Posiada certyfikaty ift Rosenheim, Niemcy, zgodnie z EN 1279-2. Dostępne w różnych wielkościach opakowania, oraz różnych granulacjach.

ZEOLAN K

Wysokiej jakości sito molekularne o charakterystyce 3A i wysokiej zdolności adsorpcji wody, nadające się do użytku w maszynach oraz przy zasypywaniu ręcznym, posiada certyfikaty IFT Niemcy; TNO Holandia oraz ASTM USA. Posiada również  certyfikat TŰV-Süd, Niemcy zgodnie z normą ISO 9001-2008. Dostępne w różnych wielkościach opakowania, oraz różnych granulacjach.

Sito molekularne produkcji Grace – PHONOSORB (pudła kartonowe 25 kg).

Masy uszczelniające zewnętrzne (dwuskładnikowe, nakładane na zimno)

EMCEPREN 200 MF

Wysokiej jakości poliuretanowa dwuskładnikowa masa uszczelniająca, nie zawierająca rtęci, nakładana na zimno, produkcji firmy ECI. Posiada certyfikaty GINGER CEBTP, TUV Rheinland Netherland, Masa dostępna jest w kompletach 200/20 l.

NEDEX PS998 / PS998R / KU83

Wysokiej jakości polisulfidowe dwuskładnikowe masy uszczelniające, nakładane na zimno, produkcji firmy NEDEX. Szczeliwa posiadają certyfikaty TUV Nord oraz IFT Rosenheim. Masa dostępna jest w kompletach 200/20 l i 20/2 l.

Masy uszczelniające zewnętrzne typu „Hot Melt” (jednoskładnikowe, nakładane na gorąco)

Szczeliwo zewnętrzne typu Hot Melt jest termoplastyczną masą uszczelniającą, nakładaną po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury.

Bostik 5000

Jednoskładnikowa masa uszczelniająca na bazie syntetycznego kauczuku butylowego. Podgrzany do odpowiedniej temperatury Bostik 5000 Hot Melt Butyl Sealant nadaje się do łatwego nakładania przy pomocy typowych ekstruderów.

Sealomelt – produkcji firmy Bostik, Środek jest jednoskładnikową masą uszczelniającą na bazie syntetycznego kauczuku butylowego. Podgrzany do odpowiedniej temperatury Sealomelt Hot Melt  Butyl nadaje się do łatwego nakładania przy pomocy typowych ekstruderów. Szybkie twardnienie umożliwia bezpieczne przenoszenie gotowych zestawów po upływie dwóch do pięciu minut po nałożeniu warstwy masy uszczelniającej.

Hottix

Produkt firmy DenBraven. Produkt bezrozpuszczalnikowy, jednoskładnikowe, termotopliwe szczeliwo na bazie związku kauczuku butylowego i poliizobutylenu

Novamelt produkt bułgarskiej firmy Hermetics. Jest to bezrozpuszczalnikowa, termotopliwa guma butylowa.

Masy uszczelniające zewnętrzne silikonowe (jednoskładnikowe, nakładane na zimno)

Silikony zastępujące inne rodzaje  mas, przeznaczone są do zastosowań w produkcji  małoseryjnej lub w razie awarii maszyn.

Posiadamy w sprzedaży silikony Den Braven, Lakma, Tekasil.

Szczeliwo wewnętrzne

EMCEPREN 80 IG

Termoplastyczny uszczelniacz do szyb zespolonych.

Jest to jednokomponentowy, nie zawierający rozpuszczalnika termoplastyczny uszczelniacz do produkcji szyb zespolonych na bazie poliizobutylenu (pozostaje stale elastyczny). Bardzo dobrze chroni przed penetracją pary wodnej do wewnątrz  i ucieczką gazu z wnętrza szyby zespolonej.

NEDEX PIB 998

PIB 996 jest jednoskładnikową masą uszczelniająca na bazie poliizobutylenu. Stanowi doskonałe zabezpieczenie przed penetracją pary wodnej do komory międzyszybowej oraz przed ucieczką gazów z jej wnętrza, jest odporna na działanie oparów argonu, sześciofluorku siarki i wody.

Profile dystansowe

Aluminiowe profile dystansowe, produkcji firmy Profilglass, dostępne w wersjach przeznaczonych do cięcia oraz do gięcia. Firma Profilglass to największy europejski producent profili dystansowych stosowanych do produkcji szyb zespolonych. Profile dostępne są we wszystkich rozmiarach, kilku kolorach, a ofertę uzupełniają również szprosy i akcesoria do ich montażu.

„Ciepła ramka” dystansowa (Warm Edge)

Profile Thermix TXN to uznane na świecie bardzo wysokiej jakości produkty firmy ALUPRO. Cechują się bardzo korzystnym wskaźnikiem przenikalności cieplnej. Konstrukcja profilu to połączenie tworzywa sztucznego, folii ze stali szlachetnej i stalowych drutów wzmacniających. Dzięki swojej konstrukcji, profil nadaje się do gięcia na większości dostępnych urządzeń – bez inwestycji w dodatkowe oprzyrządowanie. Produkt posiada certyfikat instytutu IFT Rosenheim.

Profile Termoprofi to oryginalny polski produkt, utrzymujący wysokie standardy za rozsądną cenę. Konstrukcja oparta na tworzywie sztucznym i folii aluminiowej. Posiada certyfikat IFT Rosenheim.

Każdy z oferowanych przez nas profili, dostępny jest również w wersji z nałożonym butylem.

Uzupełnieniem oferty materiałów do produkcji szyb zespolonych jest pełna oferta elementów dekoracyjnych montowanych wewnątrz szyby zespolonej. Szprosy i akcesoria do szprosów produkowane przez firmę Profilglass występują w bogatej ofercie wzorów i kolorów. Oferta uzupełniona jest przez dużą ilość akcesoriów montażowych i dekoracyjnych.